Ердоган на 3 март ќе ја посети Русија

Главна тема на разговорот Ердоган-Путин ќе биде сириското прашање

718034
Ердоган на 3 март ќе ја посети Русија

Претседателот Реџеп Тајип Ердоган на 3 мај ќе отпатува во официјална посета на Русија.

Претседателот Ердоган ќе биде примен од страна на претседателот на Русија Владимир Путин.

Веста ја соопшти Дмитриј Песков портпаролот на Кремљ на денешната конференција за печатот. Песков додаде дека средбата Ердоган-Путин ќе се реализира во Сочи на 3 март годинава.

Главна тема на разговорот ќе биде сирискиот конфликт.

Оваа средба во Сочи на претседателите Ердоган и Путин ќе биде втора во текот на годинава.

Двајцата лидери за последен пат се состанаа на 10 март годинава во Москва.

 Слични вести