Земјотрес со јачина од 5.5 степени го погоди Адијаман

Според првите информации засега нема загинати или повредени

683392
Земјотрес со јачина од 5.5 степени го погоди Адијаман

Земјотрес со јачина од 5.5 степени ја погоди месноста Самсат кај Адијаман.

Сеизмолошкиот центар Кандилли соопшти дека земјотрес со јачина од 5,5 степени се случи во 14.07 часот.

Градоначалникот на Адијаман Хусрев Кутлу рече дека според првите информации засега нема загинати или повредени.

 

 

 Слични вести