Ердоган: Остро го осудувам атентатот врз амбасадорот Карлов

Атентатот претставува провокација за нарушување на турско-руските односи

633800
Ердоган: Остро го осудувам атентатот врз амбасадорот Карлов

Претседателот на републиката Реџеп Тајип Ердоган рече дека остро го осудува атентатот врз рускиот амбасадор Андреј Карлов.

Атентатот претставува провокацијасо цел нарушување на турско-руските односи, рече претсдетаелот Ердоган.

 Слични вести