Вчера се одржа тесен безбедносен состанок

На состанокот беа раменети мислења во врска со последните случувања

464615
Вчера се одржа тесен безбедносен состанок

Вчера под претседателство на претседателот Реџеп Тајип Ердоган се одржа тесен безбедносен состанок.

Според извори од кабинетот на претседателот, состанокот што се одржа во претседателскиот дворец траеше два часа.

На состанокот учествуваа премеирот Ахмет Давутоглу, началникот на генералштабот генерал на армија Хулуси Акар и ресорните министри и високи бирократи.

На состанокот беа раменети мислења во врска со последните случувања.


Слични вести