Во терористички напад во Дијарбакир настрадаа двајца полицајци

Терористите извршија ракетен напад на полициска екипа кој ги натрупуваше рововите ископани од страна на терористичката организација ПКК

342974
Во терористички напад во Дијарбакир настрадаа двајца полицајци

Во нападот животот го загубија двајца полицајци а тројца беа повредени.

Телата на настраданите и повредени полицајци со возилата на итна помош брзо беа оддалечени од подрачјето и одвезени во болница.

По инцидентот полициските сили покренаа акција од широки размери на местото на нападот.

Од дирекцијата на губернијата Дијарбакир беше соопштено дека поради безбедносни мерки во округот Сур се воведува полициски час на неопределено време.

 


Тагови:

Слични вести