Откажани летовите на Туркиш Ерлајнс за Италија

Поради штајкот на контролорите се откажуваат летовите за Милано, Рим, Венеција, Болоња,Неапол и Џенова

273318
Откажани летовите на Туркиш Ерлајнс за Италија

Турскиот авионски превозник Туркиш Ерлајнс соопшти дека ги откажа летовите за неколку дестинации во Италија поради штрајкот на контролорите за летови на аеродромите закажан за денес во Италија.

Според тоа Туркиш Ерлајнс за денес, 20 март, ги откажува летовите од меѓународните аеродроми Ататурк и Сабиха Ѓокчен во Истанбул за Милано, Рим, Венеција, Болоња,Неапол и Џенова.


Тагови:

Слични вести