Сообраќајот на аеродромот Ататурк во Истанбул во прекин

Обилните врнежи од снег го блокираа авионскиот сообраќај во Истанбул

222399
Сообраќајот на аеродромот Ататурк во Истанбул во прекин

Поради обилните врнежи од снег кои од вчера се забележуваат во Истанбул авионските летови од и за меѓународниот аеродром Ататурк се во прекин.

Надлежните соопштија дека сообраќајот ќе се нормализира кога временските прилики ке го овозможат тоа.


Тагови:

Слични вести