Ердоган ќе претседава со седница на владата

Владата вчера одржа редовна седница со интензивен дневен ред

165608
Ердоган ќе претседава со седница на владата

Владата вчера одржа редовна седница со која претседаваше премиерот Ахмет Давутоглу.

После седницата на која се дискутираше за низа актуелни внатрешни и надворешни прашања на чело со процесот за помирување, ситуацијата во Газа, Ирак и во Сирија вице премиерот и портпарол Булент Аринч изјави за новинарите дека со истата решителност како и досега ќе продолжи процесот за помирување.

Аринч најави дека на 19 јануари идната година претседателот Реџеп Тајип Ердоган ќе претседава со седницата на владата.

Дневниот ред на седницата ќе го определи самиот претседател Ердоган, рече Аринч.

 


Тагови:

Слични вести