Утре во работна посета на Турција ќе допатува Камерон

Главна тема на разговорите ќе бидат случувањата во Ирак и Сирија

140584
Утре во работна посета на Турција ќе допатува Камерон

Англискиот премиер Дејвид Камерон на 9-ти декември (утре) ќе престојува во работна посета на Турција.

Главна тема на разговорите ќе бидат случувањата во Ирак и Сирија.
По средбата со премиерот Ахмет Давутоглу, англискиот премиер Камерон ќе биде примен од страна на претседателот Реџеп Тајип Ердоган.
На разговорите ќе бидат разменети мислења во врска со процесот на преговорите за пристапувањето на Турција во ЕУ како и меѓународните случувања.


Тагови:

Слични вести