Земјотрес во Заливот Сарос

Земјотрес со јачина од 4,2 степени се случил денеска во раните утрински часови во Заливот Сарос во Егејското Море

124698
Земјотрес во Заливот Сарос

Веста за земјотресот што се случил во 2 часот и 45 минути според турско време ја соопшти владиниот Ургентен центар за елементарни непогоди.

Во соопштението се додава дека земјотресот чиј епицентар се наоѓал на 19,4 километри во длабочината на морето го почувствувале жителите на Чанаккале, Еџеабат и Гелиболу.

 


Тагови:

Слични вести