Израел реализира воздушен напад врз Појасот Газа

Според добиени информации од очевидци, израелски воени авиони бомбардираа цел на палестинските групи на отпорот во градот Хан Јунус на југот на Појасот Газа

1703616
Израел реализира воздушен напад врз Појасот Газа

Израел реализира воздушен напад врз Појасот Газа кој се наоѓа под блокада.

Според добиени информации од очевидци, израелски воени авиони бомбардираа цел на палестинските групи на отпорот во градот Хан Јунус на југот на Појасот Газа. 

Палестинското министерство за здравство во Газа не објави соопштение во однос на тоа дали во нападот има загинати или ранети.

Засега не е објавено соопштение во врска со нападот и од страна на израелската армија. 

 Слични вести