Израелската армија синоќа реализира воздушни напади врз Газа

Во објавеното соопштение нс профилот на израелската армија на социјалната мрежа Твитер се истакнува дека како одговор на една истрелана ракета од Газа кон Израел воени авиони и хеликоптери извршија воздушни напади врз Газа

1622355
Израелската армија синоќа реализира воздушни напади врз Газа

Израелската армија синоќа реализира воздушни напади врз Газа.

Во објавеното соопштение на профилот на израелската армија на социјалната мрежа Твитер се истакнува дека како одговор на една истрелана ракета од Газа кон Израел воени авиони и хеликоптери извршија воздушни напади врз Газа.

Во соопштението се вели дека цел на нападите биле една работилница за производство на муниција, еден тунел којшто бил користен за испраќање на оружје и една воена област на Хамас.

Во израелските воздушни напади нема загинати или ранети.Слични вести