Повик од Доналд Трамп за стопирање на броењето на гласовите

Американскиот претседател Доналд Трамп на својот профил на социјалната мрежа Твитер ја сподели објавата „Сопрете го броењето!“

1522622
Повик од Доналд Трамп за стопирање на броењето на гласовите

Американскиот претседател Доналд Трамп упати повик за стопирање на броењето на гласовите од претседателските избори.

Трамп на својот профил на социјалната мрежа Твитер ја сподели објавата „Сопрете го броењето!“

Сѐ уште не е разјаснета трката на 59. претседателски избори во САД на кои се натпреваруваат Демократот Џо Бајден и Републиканецот Доналд Трамп

Според досега соопштените резултати од одржаните претседателски избори на кои ќе победи кандидатот кој ќе освои најмалку 270 делегати, кандидатот на Демократите и поранешен претседател Џо Бајден има освоено 264 делегати, а кандидатот на Републиканците и актуелен претседател на САД Доналд Трамп освои 214 делегати.Слични вести