Се самоуби рускиот милијрдер и бизнисмен Дмитриј Босов

По откривањето на мртвото тело, во главата на Босов имаше рана од куршум

1412690
Се самоуби рускиот милијрдер и бизнисмен Дмитриј Босов

Според информациите кои беа објавени во руските медиуми, продолжува истрагата во врска со самоубиството на 52 годишниот руски милијардер и бизнисмен Дмитриј Босов, сопственик на најголемата команија за менаџмент си јаглен Востокугол и Сибанхраците. Во информациите не беше истакнато ништо конкретно во врска со приичината за саоубиството ана Босов.

Мртвото тело на Босов беше откриено синоќа од страна на роднините во неговата куќа во близината на Москва. При откривањето во главата на Босов беше забележана рана од куршум и еден пиштол.

Според годинашнава листа на најбогати што ја објави списанието Форбс, Босоц со 1,1 милијарда долари беше 86 најбогат бизнисмен во Русија.Слични вести