Во напад на терористите во Мали загинаа најмалку 22 војници

Утрово од страна на терористи поврзани со Ал Каеда беше реализиран напад врз воен камп во северниот дел на западноафриканската држава Мали во кој загинаа најмалку 22-јца војници

1392285
Во напад на терористите во Мали загинаа најмалку 22 војници

Во реализиран напад од страна на терористите врз армиските единици во северниот дел на западноафриканската држава Мали загинаа најмалку 22-јца војници.

Според добиени информации од локални извори, утрово од страна на терористите поврзани со Ал Каеда бил реализиран напад врз воениот камп Бамба во областа Гао.

Во нападот загинаа најмалку 22-јца војници, а е уништена и голема количина муниција.

Пристигнуваат вести дека може да се зголеми бројот на загинатите во нападот.Слични вести