Израелски воени авиони реализираа напад врз две цели во Појасот Газа

Воени авиони на Израел реализираа низа напади врз две цели на Бригадите Изедин ал Касам, вооруженото крило на Движењето Хамас, во Појасот Газа

1386684
Израелски воени авиони реализираа напад врз две цели во Појасот Газа

Израелски воени авиони вчера реализираа воздушен напад врз две цели во Појасот Газа кој се наоѓа под израелска блокада.

Воени авиони на Израел реализираа низа напади врз две цели на Бригадите Изедин ал Касам, вооруженото крило на Движењето Хамас.

Од Газа и од Израел засега не е објавено одредено соопштение во врска со нападот.

Во соопштението коешто беше објавено вчера вечер од страна на израелската армија беше истакнато дека од страна на Газа била истрелана ракета врз населените места коишто се наоѓаат под израелска окупација.Слични вести