Во Индонезија регистриран земјотрес со јачина од 5,1 степен

Агенцијата за метеорологија, клима и геофизика на Индонезија (БМКГ) соопшти дека епицентарот на земјотресот се наоѓал во океанот на 90 километри од областа Боул во провинцијата Централно Сулавеси и бил на длабочина од 10 километри

1382694
Во Индонезија регистриран земјотрес со јачина од 5,1 степен

Во Индонезија се случи земјотрес со јачина од 5,1 степен според Рихтер.

Агенцијата за метеорологија, клима и геофизика на Индонезија (БМКГ) соопшти дека епицентарот на земјотресот се наоѓал во океанот на 90 километри од областа Боул во провинцијата Централно Сулавеси и бил на длабочина од 10 километри.

Според првични добиени информации нема човечки загуби или повредени во земјотресот, а воедно не е издадено и предупредување за цунами.Слични вести