Земјотрес со јачина од 6,6 степени го погоди индонезискиот остров Бали

Агенцијата за метеорологија, клима и геофизика на Индонезија (БМКГ) соопшти дека епицентарот на земјотресот се наоѓал во океанот на 273 километри од областа Јужна Кута и бил на длабочина од 10 километри под површината на земјата

1381009
Земјотрес со јачина од 6,6 степени го погоди индонезискиот остров Бали

На индонезискиот остров Бали се случи земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтер

Агенцијата за метеорологија, клима и геофизика на Индонезија (БМКГ) соопшти дека епицентарот на земјотресот се наоѓал во океанот на 273 километри од областа Јужна Кута и бил на длабочина од 10 километри.

Досега нема информации за човечки загуби или повредени во земјотресот, а воедно не е издадено предупредување и за цунами.Слични вести