Вооружен напаѓач отворил оган во џамија во Париз при што било тешко рането едно лице

Во вестите објавени ово францускиот печат се истакнува дека вооружениот напаѓач кој на својата глава имал кацига влегол во една џамија во Париз и отворил оган при што било тешко рането едно лице

1374630
Вооружен напаѓач отворил оган во џамија во Париз при што било тешко рането едно лице

Синоќа од страна на вооружен напаѓач беше отворен оган во џамија во главниот град на Франција, Париз, при што е тешко рането едно лице.

Во вестите објавени ово францускиот печат се истакнува дека вооружениот напаѓач кој на својата глава имал кацига влегол во една џамија во Париз и отворил оган.

Во огнот било тешко рането едно лице.

Како што се вели, осомничениот по нападот од местото на инцидентот избегал со мотоцикл.

Во врска со нападот засега не е објавено одредено соопштение.Слични вести