Израелски воени авиони бомбардираа воена цел на Хамас во Појасот Газа

Една област на Бригадите Изедин ал Касам, военото крило на Хамас во Појасот Газа, синоќа беше бомбардирана од страна на израелски воени авиони

1356192
Израелски воени авиони бомбардираа воена цел на Хамас во Појасот Газа

Израелски воени авиони бомбардираа една воена цел на Хамас во Газа.

Една област на Бригадите Изедин ал Касам, военото крило на Хамас во Појасот Газа, синоќа беше бомбардирана од страна на израелски воени авиони.

Во реализираниот воздушен напад во областа Хан Јунус во јужниот дел на Газа немаше човечки загуби.

Воздушниот напад беше реализиран кусо време откако израелската армија соопшти дека била истрелана ракета од Газа кон израелските територии.Слични вести