Извршен ракетен напад врз воената база Таџи во ирачкиот главен град Багдад

Синоќа беше извршен ракетен напад врз воената база Таџи во ирачкиот главен град Багдад каде што се наоѓаат американски војници и според добиени информации во нападот нема загинати или ранети

1340858
Извршен ракетен напад врз воената база Таџи во ирачкиот главен град Багдад

Реализиран ракетен напад врз воената база Таџи во главниот град на Ирак, Багдад, во која се наоѓаат американски војници.

Во објавеното писмено соопштение од страна на Медиумската безбедносна мрежа при ирачката Влада се истакнува дека воената база Таџи во која се наоѓаат американски војници е погодена со ракета Катјуша.

Во соопштението се вели дека во нападот нема загинати или ранети.Слични вести