Земјотрес со јачина од 5,4 степени го погди Иран

Нема информации за човечките загуби и материјалната штета од земјотресот

1332215
Земјотрес со јачина од 5,4 степени го погди Иран

Земјотрес со јачина од 5,4 степени го погоди градот Бендер Абас на југот на Иран.

Според соопштението кое беше објавено од страна на Центарот за сеизмолошки истражувања на Техеранскиот универзитет, епицентарот на земјотресот со јачина од 5,4 степени кој се случи во 17.19 часот се наоѓаше во месноста Тахт во близината на градот Бендер Абас во провинцијата Хурмузѓан.

Земјотресот се случи на длабочина од 20 км

Нема информации за човечките загуби и материјалната штета од земјотресот.Слични вести