При превртување на траект во Гана животот го загубија најмалку 14 лица

Во реката Маканго во западноафриканската држава Гана се преврте траект и во несреќата според првични информации животот го загубиле најмалку 14 лица, а тројца биле спасени

1307792
При превртување на траект во Гана животот го загубија најмалку 14 лица

При превртување на траек во областа Саванах во западноафриканската држава Гана, според првични добиени информации животот го загубија најмалку 14 лица.

Патничкиот траек којшто запловил од областа Саванах, поради преголемиот товар што го носел се превртел во реката Маканго во близина на градот Јежи.

Во несреќата, според првични информации животот го загубиле најмалку 14 лица, а тројца биле спасени.

Додека продолжуваат активностите за пребарување и спасување на местото на несреќата, не е познато и тоа колку точно лица се наоѓале на траектот.Слични вести