Трамп сподели семејна фотографија од посетата на Ердоган

Навистина беше многу убаво да се биде домаќин на претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган и неговата сопруга Емине Ердоган

1306302
Трамп сподели семејна фотографија од посетата на Ердоган

Американскиот претседател Доналд Трамп преку профилот на инстаграм ја сподели семејната фотографија од посетата на претседателот Реџеп Тајип Ердоган на Белата куќа.

Трамп на официјалниот профил на инстаграм ја сподели фотографијата на која се наоѓаат самиот, сопругата Меланија, претседателот Ердоган и сопругата Емине Ердоган.

Под фотографијата пишува. „Навистина беше многу убаво да се биде домаќин на претседателот на Турција Реџеп Тајип Ердоган и неговата сопруга Емине Ердоган. Чувствувам големо задоволство од пречекот на Енине Ердоган која имав можност да ја прошетам низ историските простории на Белата куќа.“Слични вести