Пожар на патнички брод кај островот Санта Круз во САД: Има најмалку 34 загинати лица

Во пожар кој што избувна на еден патнички брод долг 23 метри кој пловел во близина на островот Санта Круз во сојузната држава Калифорнија во САД животот го загубија најмалку 34 лица, а 5 членови на посадата се спасени

1262503
Пожар на патнички брод кај островот Санта Круз во САД: Има најмалку 34 загинати лица

Во пожар кој што избувна на еден патнички брод кој пловеше во близина на островот Санта Круз во сојузната држава Калифорнија во Соединетите Американски Држави (САД), животот го загубија најмалку 34 лица.

Надлежни соопштија дека од патничкиот брод долг 23 метри се спасени 5 членови на посадата.

Засега нема информации во врска со тоа колку точно патници се наоѓаа на бродот и се истакнува дека активностите за пребарување и спасување продолжуваат.Слични вести