Бројот на ранетите во експлозијата во воениот магацин во рускиот град Ачинск се зголеми на 33 лица

Во објавеното соопштение од руското Министерство за здравство се истакнува дека во минатонеделната експлозија во магацинот на една воена единица во градот Ачинск во областа Краснојарск се ранети 33 лица

1251682
Бројот на ранетите во експлозијата во воениот магацин во рускиот град Ачинск се зголеми на 33 лица

Бројот на ранетите во експлозијата до која што дојде минатата недела во еден воен магацин во рускиот град Ачинск се зголеми на 33 лица.

Во објавеното соопштение од Министерството за здравство се истакнува дека во минатонеделната експлозија во магацинот на една воена единица во градот Ачинск во областа Краснојарск се ранети 33 лица.

Инаку, минатата недела дојде до експлозија во еден воен магацин во градот Ачинск во која едно лице го загуби животот.

Минатата недела дојде до експлозија и во една група воена единица во градот Северодвинск во областа Архангелс во Русија, за време на тестирање на ракетен мотор, при што животот го загубија 5 лица.Слични вести