Напад на синагога во САД

Во нападот има загинати и повредени

1076938
Напад на синагога во САД

Според првите сознанија во вооружениот напад на една синагога во градот Питсбург во американската сојузна држава Пенсилванија загинаа лица.

Во нападот беа повредени и голем број лица.

Очевидците истакнаа дека напаѓачот кој во синагогата влегол пешки, убил многу лица.

Локалните медиуми истакнаа дека напаѓачот се предал, додека од полицијата сеуште нема никакво официјално соопштение.Слични вести