Земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди западното крајбрежје на Орегон

Нема информации за жртвите и повредените во земјотресот

1036338
Земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди западното крајбрежје на Орегон

Земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди западното крајбрежје на американската сојузна држава Орегон.

Според соопштението кое беше објавено од страна на Американскиот институт за геолошки истражувања (УСГС), епицентарот на земјотресот со јачина од 6,3 степени се наоѓаше на 264 км западно од градот Коос Бај, а земјотресот се случи на длабочина од 10 км.

Досега нема информации за жртвите и повредените во земјотресот.Слични вести