Голем пожар на пазар во кенискиот главен град Најроби: Најмалку 15 загинати

Пожарот што се појави на еден пазар во главниот град на Кенија Најроби за кусо време се  прошири и според првични информации одзеде најмалку 15 животи, а десетици лица се повредени

1001700
Голем пожар на пазар во кенискиот главен град Најроби: Најмалку 15 загинати

Во пожар во главниот град на Кенија Најроби според првични информации животот го загубија најмалку 15 лица, а близу 60 лица се повредени.

Пожарот што се појави на еден пазар за кусо време се  прошири.

Пазарот веднаш беше евакуиран.

Како што се истакнува пожарот станал причина за сериозна материјална штета, додека причината за пожарот засега не е позната.Слични вести