Трамп исвиркан во Њујорк

Американскиот претседател Доналд Трамп беше исвиркан во родниот Њујорк, тврдината на демократите каде отпатува на една добротворна организација.

977719
Трамп исвиркан во Њујорк

Американскиот претседател Доналд Трамп беше исвиркан во родниот Њујорк, тврдината на демократите каде отпатува на една добротворна организација.

Демонстрантите го исвиркаа Трамп пред хотелот Палас во Менхетн каде се одржуваше добротворната акција.

Демонстрантите извикуваа „ Не сакаме лидер кој споделува твитови од кои се ежи кожата туку вистински лидер“ и „Лажго, крадец,ловец“.

Во тоа време дел од булеварите во Њујорк беа блокирани за сообраќај, а пред влезот во Палас хотелот во Менхетн каде се одржуваше добротворната акција беа паркирани камиони.

 Слични вести