6 лица загинаа во хеликоптерска несреќа во Русија

Хеликоптер од типот МИ-8 паднал во близина на аеродромот во Хабаровск во моментот кога се обидувал да се спушти на пистата.

948668
6 лица загинаа во хеликоптерска несреќа во Русија

6 лица загинаа во хеликоптерска нереќа во Хабаровск во источна Русија.

Хеликоптерот во моментот на несреќата бил на обука.

Руската новинска агенција ТАСС соопшти дека хеликоптер од типот МИ-8 паднал во близина на аеродромот во моментот кога се обидувал да се спушти на пистата.

Веднаш по паѓањето хеликоптерот го обвил пламен во кој животот го загубиле 6 лица кои што се наоѓале во него.

Нн местото на настанот немало други жртви.

Хеликоптерот бил во сопственост на една приватна компанија.

 Слични вести