Министерот за надворешни работи Чавушоглу престојува во посета на Иран

Министерот Чавушоглу ќе биде примен и од страна на иранскиот претседател Хасан Рохани

905631
Министерот за надворешни работи Чавушоглу престојува во посета на Иран

Министерот за надворешни работи Мевљут Чавушоглу престојува во посета на Иран.

Чавушоглу одржува средба со иранскиот колега Џевад Зариф.

Министерот Чавушоглу ќе биде примен и од страна на иранскиот претседател Хасан Рохани.

На средбите ќе бидат разменети мислења во врска со билатералните односи, регионалните  прашања како и кризата во Сирија.Слични вести