Реакции против опозицијата во Израел

Израелската опозиција земјата ја вовлекува во војна во Газа

880365
Реакции против опозицијата во Израел

Израелскиот министер за одбрана Авигдор Либерман во интервјуто за израелското државно радио рече дека опозиционерските лидери во земјата вложуваат напори владата да ја вовлечат во сеопфатна војна во Газа.

Лидерот на опозиционата работничка партија Ави Габа го обвини израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за недоволен одговор на ракетите кои за викенд беа исфрлени за викенд од Газа.

Изјавата на Габај се совпадна со израелските воздушни напади на некои цели во Газа.Слични вести