Утре во посета на земјава ќе допатува данскиот премиер Расмусен

Главна тема на разговорите ќе бидат билатералните односи и регионалните прашања

627332
Утре во посета на земјава ќе допатува данскиот премиер Расмусен

Данскиот премиер Ларс Роке Расмусен утре (сабота) ќе допатува во официјална посета на Турција.

Во рамките на посетата Расмусен ќе одржи средба со премиерот Бинали Јилдирим.

Главна тема на разговорите ќе бидат билатералните односи и регионалните прашања.

По средбата со премиерот Јилдирим, данскиот премиер Расмусен ќе ги посети данските војници во воената база Инџирлик во Адана.Слични вести