Авионска несреќа во Русија

Во несреќата загинаа 55 патници и 7 членови на екипажот

453785
Авионска несреќа во Русија

Во Русија се урна птанички авион. Во несреќата загинаа 55 патници и 7 членови на екипажот.

Патничкиот авион кој полета од аеродромот во Дубаи, на слетување ја промаши пистата во рускиот град Ростов и падна.

Според претпоставките, несреќата се случила поради поројните врнежи дожд и слабата видливост.

Како последица на несреќата аеродромот во Ростов беше затворен за воздушен сообраќај.Слични вести