Руски борбен авион изврши напад на еден штаб на ССА

Во нападот загина 1 лице

352045
Руски борбен авион изврши напад на еден штаб на ССА

Во воздушниот напад на еден руски борбен авион врз еден штаб на Слободната сириска армија во градот Идлиб на северот на Сирија загина 1, а 10 лица беа повредени.

Штабот целосно беше уништен во воздушниот напад.

Руските борбени авиони извршија воздушни напади врз некои штабови на Слободната сириска армија (ССА) која истовремено војува и против ДЕАШ и против режимот на Асад.


Тагови:

Слични вести