Во Ел Баб загинале 23 лица меѓу кои и деца

Продолжува бомбардирањето на цели на ДЕАШ (ИСИЛ) во Ирак и во Сирија

380100
Во Ел Баб загинале 23 лица меѓу кои и деца

Во Сирија од бомбашките напади загинале двајца челници на терористичката организација.

Во нападот на Ел Баб во Сирија кој бил под контрола на ДЕАШ(ИСИЛ) загинале 23 цивили меѓу кои жени и деца, а над 40’тина биле ранети.

Во нападот сириската армија користела барел бомби.

Во меѓувреме ирачката армија презеде акција за освојување на провинцијата Анбар која ја држат силите на ДЕАШ.

 


Тагови:

Слични вести