Теророт на ИДИЛ се префрли во Авганистан

10 талибанци загинале во престрелка со терористи на ИДИЛ во истокот на земјата

293291
Теророт на ИДИЛ се префрли во Авганистан

Инцидентот се случил по талибанскиот напад на областа Асин која е под контрола на армијата и близу до границата со Пакистан.

Веднаш интервенирале воени сили на Авганистан кои ги растерале талибанците кои во бегот се судриле со терористи на ИДИЛ.

Во престрелката терористи на ИДИЛ убиле 10 талибанци кои одбиле да им се приклучат.

 


Тагови:

Слични вести