Сириската армија го бомбардираше Алепо со барел бомби

Во нападот со вакум бомба на во Идлиб загинаа 15

298415
Сириската армија го бомбардираше Алепо со барел бомби

Хеликоптерите на силите на Асад извршија напад со три барел бомби на позициите на силите на опозицијата на пазарот во населбата Фирдевс.

Во нападот загинаа 70 лица.

Во нападот со вакум бомба на населеното место во општината Белјун во Идлиб на северозападниот крај на земјата загинаа 15, а 20 лица беа повредени.


Тагови:

Слични вести