Нападнат украински брод во Азофско море

Во нападот исчезнале двајца украински војници а 8 биле спасени

109894
Нападнат украински брод во Азофско море

Засега непознати напаѓачи отвориле оган на украински брод на крајбрежната стража кој што патролирал во Азофското море.

Во нападот исчезнале двајца украински војници а 8 биле спасени.

Командата н Украинската крајбрежна стража соопшти дека по нападот бродот потонал, дека истиот бил нападнат со топовска граната за која се уште не било утврдено дали била истрелана од руска или украинска страна.

 


Тагови:

Слични вести