Олимпијакос противник на Анадолу ефес во фајнел-форот на Евролигата Туркиш Ерлајнс

Грчки Олимпијакос го победи Монако со резултат од 94-88 и со предност од 3-2 во серијата стана последната екипа која се пласира на фајнел-форот кадешто ќе игра против Анадолу ефес

1822179
Олимпијакос противник на Анадолу ефес во фајнел-форот на Евролигата Туркиш Ерлајнс

Во четврт-финалето од натпреварите во Евролигата Туркиш ерлајнс Олимпијакос го победи Монако со резултат од 94-88 и со предност од 3-2 во серијата стана последната екипа која се пласира на фајнел-форот. 

Со овој резултат грчки Олимпијакос ќе игра со турски Анадолу Ефес.

Во вториот меч од фајнел-форот ќе играат двете шпански екипи Барселона и Реал Мадрид.

Фајнел-фор натпреварите во Евролигата Туркиш ерлајнс ќе се одиграт во Белград, главниот град на Србија, од 19 до 21 мај.Слични вести