Еџзаџибаши Динавит ја победи руската екипа Уралочка-НТМК и се пласира во полуфиналето

Турската женска одбојкарска екипа Еџзаџибаши Динавит во вториот натпревар од четвртфиналето беше домаќин на руската екипа Уралочка Екатеринбург

1769355
Еџзаџибаши Динавит ја победи руската екипа Уралочка-НТМК и се пласира во полуфиналето

Продолжува воодушевувањето во одбојка во ЦЕВ Купот за жени...

Турската женска одбојкарска екипа Еџзаџибаши Динавит во вториот натпревар од четвртфиналето беше домаќин на руската екипа Уралочка Екатеринбург.

Еџзаџибаши Динавит иако на реваншот во четвртфиналето изгуби со резултат од 3-2 од руската екипа Уралочка-НТМК, со предноста од извојуваната победа со 3:0 на првиот одигран натпревар, успеа да го запиша своето име во полуфиналето на ЦЕВ Купот за жени.

 Слични вести