Галатасарај го победи Олимпик Марсеј со 4:2 во Лига Европа на УЕФА

Галатасарај синоќа на одиграниот 5. натпревар во Групата „Е“ во Лига Европа на УЕФА го победи Олимпик Марсеј со резултат од 4:2 и го загарантира излезот од групата

1738945
Галатасарај го победи Олимпик Марсеј со 4:2 во Лига Европа на УЕФА

Нашиот фудбалски претставник Галатасарај на одиграниот 5. натпревар во Групата „Е“ во Лига Европа на УЕФА синоќа го победи францускиот претставник Олимпик Марсеј со резултат од 4:2.

Жолто-црвените фудбалери со оваа извојувана победа ѝ ја продолжи непобедливоста ѝ го загарантира излезот од групата.

Галатасарај во Групата „Е“ бројот на своите поени го зголеми на 11, додека Олимпик Марсеј остана на 4 освоени поени.

Првиот одигран натпревар помеѓу двете екипи во групата заврши нерешено без голови 0:0.Слични вести