Анадолу Ефес го победи Монако со убедлива разлика од 21 кош со резултат од 98:77

Анадолу Ефес синоќа во Истанбул го победи француски Монако со разлика од убедлив 21 кош со резултат од 98:77

1736321
Анадолу Ефес го победи Монако со убедлива разлика од 21 кош со резултат од 98:77

Анадолу Ефес на 11-от натпревар во Евролигата Туркиш Ерлајнс синоќа го пречека во Истанбул францускиот претставник Монако.

Анадолу Ефес својот противник го победи со разлика од убедлив 21 кош со резултат од 98:77.

На тој начин Анадолу Ефес постигна серија од три победи по ред и ја извојува својата петта победа досега.

Лилјаково-белите кошаркари исто така и неделата од два одограни натпревари на свој терен ја завршија со две победи од два одиграни натпревари.

Монако пак, го доживеа својот шести пораз досега.

 Слични вести