Започна нова ера за Глазгов Ренџерс

Џовани Ван Бронкхорст назначен за менаџер на Глазгов Ренџерс

1735952
Започна нова ера за Глазгов Ренџерс

 

По заминувањето на Стивен Џерард во Астон Вила, за менаџер беше назначен Џовани Ван Бронкхорст.

Успешниот тренер, кој претходно играше за Фејенорд, Барселона и Арсенал, во шкотскиот тим настапуваше 3 сезони.

Холандскиот тренер, кој својата тренерска кариера ја започна во Фејенорд, својот тим го предводеше до шампионската титула во сезоната 2016-2017.

По авантурата во Гуангџоу Сити, успешниот тренер 1 година не работеше со ниту еден тим.Слични вести