Турскиот боксер Керем Озмен го загарантира бронзениот медал на СП во Белград

Турскиот боксер во категоријата до 63 килограми Керем Озмен на Светското првенство во бокс за мажи што се одржува во главниот град на Србија, Белград, го загарантира бронзениот медал

1728488
Турскиот боксер Керем Озмен го загарантира бронзениот медал на СП во Белград

Продолжува воодушевувањето на Светското првенство во бокс за мажи што се одржува во главниот град на Србија, Белград...

Турскиот боксер во категоријата до 63 килограми Керем Озмен го загарантира бронзениот медал.

Керем Озмен на првенството излезе на рингот против индискиот боксер Шива Тапа кого го победи на поени и се пласира во полуфиналето. 

Керем Озмен кој има само 19 години и за прв пат настапува во категоријата на сениори на Светското првенство во бокс, претходно го победи својот унгарски противник Ричард Ковач.Слични вести