Фенербахче изгуби во гости од Реал Мадрид со резултат од 70:69

На натпреварот кој се одигра во „Визинк Центер“ во Мадрид и на кој се водеше тешка исцрпувачка борба помеѓу двете екипи, победи Реал Мадрид со резултат од 70-69

1723313
Фенербахче изгуби во гости од Реал Мадрид со резултат од 70:69

Фенербахче Беко, синоќа во рамките на петтото коло од натпреварите во Евролигата „Туркиш Ерлајнс“ му гостуваше на шпански Реал Мадрид.

На натпреварот кој се одигра во „Визинк Центер“ во Мадрид и на кој се водеше тешка исцрпувачка борба помеѓу двете екипи, победи Реал Мадрид со резултат од 70-69.

Откако не беше прецизен шутот на Мариал Шајок во последната секудна, Фенербахче Беко изгуби со 70:69.

Со овој резултат нашиот претставник Фенербахче Беко го доживеа третиот пораз, додека шпанскиот претставник Реал Мадрид ја извојува својата трета победа.Слични вести