Во 8-та недела од Супер лигата, ФК Фенербахче го совлада Касимпаша со 2-1  и го продолжи лидерството

Фенербахче, со овој резултат извојува победа на последните 3 натпревари во лигата и го продолжи лидерството со 19 поени

1714366
Во 8-та недела од Супер лигата, ФК Фенербахче го совлада Касимпаша со 2-1  и го продолжи лидерството

 

Фенербахче и Касимпаша во 8 -та недела од Супер лигата го одиграа натпреварот на колото.

На натпреварот што се одигра на стадионот во Кадикој, Фенербахче победи со резултат 2-1.

Во 16-та минута од натпреварот, жолто-темно сината екипа поведе со голот на Бериша, додека во 45+5 минута, со голот на Густаво предноста ја зголеми на 2-0 и во второто полувреме влезе со предност од 2-0.

Додека Касимпаша со голот на Травник во 53. минута, разликата ја намали на 2-1, во преостанатите минути од натпреварот немаше голови.

Фенербахче, со овој резултат извојува победа на последните 3 натпревари во лигата и го продолжи лидерството со 19 поени.Слични вести