Фенербахче новата сезона во Евролигата ја започна со победа против Црвена Ѕвезда со 61:57

Фенербахче Беко новата сезона во Евролигата „Туркиш Ерлајнс“ ја започна со победа против српскиот претставник Црвена Ѕвезда со резултат од 61:57

1713790
Фенербахче новата сезона во Евролигата ја започна со победа против Црвена Ѕвезда со 61:57

Турскиот кошаркарски претставник во Евролигата „Туркиш Ерлајнс“ Фенербахче Беко во новата сезона на првенството го победи српскиот претставник Црвена Ѕвезда мтс со резултат од 61:57.

На натпреварот што се одигра во Истанбул, Фенербахче Беко првата четвртина ја заврши со предност од 16:13, втората четвртина 28:26 и третата четвртина со 45:37.

Жолто-лилјаковата екипа натпреварот го доби со резултат од 61:57 и новата сезона во Евролигата „Туркиш Ерлајнс“ ја започна со победа.Слични вести