Фенербахче изгуби дома од грчки Олимпијакос со 3:0

Фенербахче на вториот одигран натпревар во групата „Д“ во Лига Европа на УЕФА синоќа на свој терен во Кадиќој во Истанбул го пречека грчкиот претставник Олимпијакос и изгуби со резултат од 3:0

1713035
Фенербахче изгуби дома од грчки Олимпијакос со 3:0

Нашиот фудбалски претставник Фенербахче на вториот одигран натпревар во групата „Д“ во Лига Европа на УЕФА изгуби дома од грчки Олимпијакос со резултат од 3:0.

Фенербахче синоќа на свој терен во Кадиќој во Истанбул го пречека грчкиот претставник Олимпијакос.

Головите за Олимпијакос ги постигнаа Франциско Соарес во 6-тата и Гиоргиос Масурас во 62-рата и 68-та минута од натпреварот со што Фенерабахче изгуби со 3:0.

Жолто-лилјаковите фудбалери третиот натпревар ќе го одиграт дома во Кадиќој против белгиски Ројал Антверп.

Фенербахче првиот меч го одигра во гости против германски Ајтрахт Франкфурт кој заврши со нерешен резултат од 1:1.

Грчки Олимпијакос на првиот одигран натпревар го победи белгиски Ројал Антверп со резултат од 2:1 и со освоени 6 поени од одиграни два натпревари се наоѓа на лидерската позиција во групата со досега 6 поени.

На вториот одигран натпревар синоќа во групата „Д“ во Лига Европа на УЕФА германски Ајтрахт Франкфурт го победи во гости белгиски Ројал Антверп со резултат од 1:0.Слични вести